top of page

היוזמה לאחריות ורפורמה של הרשות הפלסטינית

בנאומו בפני מושב משותף של הקונגרס בוושינגטון ב-19 ביולי 2023, אמר נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג: "הטרור הפלסטיני נגד ישראל או ישראלים מערער כל אפשרות לעתיד של שלום בין עמינו... הטרור אינו מכשול קטן בדרך. הטרור הוא שנאה ושפיכות דמים. הוא סותר את העקרונות הבסיסיים ביותר של האנושות בנוגע לשלום... הדור הצעיר של ישראלים ופלסטינים ראוי ליותר. כולם ראויים לעתיד להביט אליו, עתיד של שלום ושגשוג. עתיד של תקווה."

היוזמה לאחריות ורפורמה של הרשות הפלסטינית (IPAAR) תשאף להשפיע על מקבלי ההחלטות בישראל ובקהילה הבינלאומית כדי להחזיק את הרשות הפלסטינית באחריות להפרות המתמשכות, השיטתיות והבסיסיות של הסכמי אוסלו שנחתמו בהסכמה בינלאומית.

IPAAR תתמקד הן במעשי העוול של הרשות הפלסטינית כלפי ישראל והיהודים, כולל, בין היתר, קידום טרור, אנטישמיות, תעמולת "אפרטהייד" ומאבק משפטי בינלאומי נגד מדינת ישראל, מצד אחד, והן בשחיתות הנרחבת והפרות זכויות האדם של הפלסטינים על ידי הרשות הפלסטינית, מצד שני.

IPAAR תספק מאגר מידע מקיף בנוגע לפרקטיקות ולמדיניות של הרשות הפלסטינית שמערערות את המטרה של השגת שלום בין ישראל והפלסטינים ותדאג לכך שממשלות ישראל וממשלות זרות יחזיקו את הרשות הפלסטינית באחריות למעשיה אלה.

IPAAR תספק גם ניתוח מחקרי קריטי של הצעדים הנדרשים לרפורמה ברשות הפלסטינית ולהפוך אותה ממכשול לשלום לכלי שמקדם עתיד של שלום, שגשוג ותקווה הן לישראלים והן לפלסטינים.

ניתוחים ומחקרים מקוריים אחרונים

חיפוש לפי:

מומחה לדין בינלאומי: "המחבלים הבינו שאם ישלחו קודם את הילדים למות – הם ישיגו רווח פוליטי"

הפגישה בין איחוד האמירויות לפלסטינים יצאה משליטה כי הם ראו ששום דבר לא השתנה • צה"ל נכלל ברשימת הצבאות שמבצעים רצח שיטתי של ילדים: "זו תאונת רכבת שהיינו צריכים לזהות מראש"
מוריס הירש
11.6.24

מבט לטרור ולסכסוך הישראלי-פלסטיני (10-4 ביוני 2024)

בשבוע שבין 4 ל-10 ביוני 2024 נמשכו העימותים בין ישראל לפלסטינים, והתאפיינו במקרים רבים של אלימות והסלמה במתיחות. במהלך שבוע זה נרשמו תקיפות רקטות, תגובות צבאיות ואבדות בנפש, מה שמעיד על המשך חוסר היציבות באזור. שני הצדדים ספגו אבדות, והקריאות הבינלאומיות להפסקת אש זכו לתגובות מעורבות, דבר שממחיש את המורכבות והעומק של הסכסוך המתמשך..
מרכז המידע למודיעין ולטרור
10.6.24

האם הרשות הפלסטינית באמת רוצה לחזור לעזה?

בעוד שחלק בישראל ובארה"ב מודאגים משאלת השלטון ברצועת עזה לאחר חיסול חמאס, הרשות הפלסטינית בראשות מחמוד עבאס נמנעת מעיסוק בסוגיה זו ומתמקדת במלחמה דיפלומטית נגד ישראל • עבאס מקווה להחזיר את אמון הפלסטינים ולא מתכוון להתמודד ישירות עם חמאס
המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה
29.5.24

התוכנית לארכיטקטורה חדשה של הרשות הפלסטינית בעזה חלק א’ – הרשות הפלסטינית

המלחמה ברצועת עזה העלתה מחדש את העניין הפלסטיני לסדר היום העולמי, ובעיקר הערבי. מדינות ערב המתונות רואות במלחמה איום חמור על שלום האזור אך גם מנוף לפתרון כולל ל”בעיה הפלסטינית”, וכך הן משתלבות בחזון הממשל האמריקאי להביא לכינונה של “רשות פלסטינית מתחדשת”. נייר זה יציג שורת התפתחויות ויצביע על המהלכים הנרקמים, על פי מקורותינו, מאחורי הקלעים של התוכנית לארכיטקטורה חדשה של הזירה הפלסטינית. הנייר – שחלקו הראשון יעסוק ברשות הפלסטינית וחלקו השני בחמאס – מביא שורה של גילויים חדשים שנחשפים כאן לראשונה.
הביטחוניסטים
2.5.24

מבט לטרור ולסכסוך הישראלי-פלסטיני (16-9 באפריל 2024)

הזירה הדרומית: נמשכה פעילות כוחות צה”ל ברצועה שכללה תקיפות מהאוויר וירי ארטילרי לעבר יעדי טרור, לצד פעילות ממוקדת להשמדת יעדי טרור ומשגרי רקטות בעיקר במרכז הרצועה ובמזרח העיר עזה. בתקיפה מהאוויר נהרגו בעזה, שלושת בניו וארבעת נכדיו של אסמאעיל הניה. כמו כן נהרגו מספר פעילי חמאס בכירים בג’באליא וברפיח. נמשכו שיגורי רקטות מהרצועה לעבר יישובי עוטף עזה. בתגובה תקפו כלי טיס של חיל האוויר את אזורי השיגור....
מרכז המידע למודיעין ולטרור
2.5.24
bottom of page